Věci, na kterých (snad) nezáleží

3. ledna 2012 v 19:08 | Neimh |  Tak tady jde do tuhého...
Lidé se přou v pohledech na svět, víc než by bylo vhodné, víc než by se mi a spoustě jiných lidí líbilo.
Občas si říkám, že bychom potřebovali nějakou tvrdou ránu, abychom si uvědomili, podle čeho máme soudit tu či onu věc.
Třeba, všichni se hlásí k tomu, že zvířata se týrat nemají? A víte, že jednu tuhle kampaň založila žena, která pracuje na vysokém postu ve firmě, kde se na zvířetech testuje?
Vidíme to, co šikovní lidé chtějí abychom viděli a považujeme za důležité věci, které nám někdo strčí pod nos. Tedy někdo s vysokým inteligenčním kvocientem.
Nestalo se Vám někdy, v posledních dnech, že Vám někdo řekl věc tak stupidní, že jste začali upřímně pochybovat o tom, zda se v lebce majitele oné myšlenky nějaká šedá hmota?
Jistěže ano.
A pokud tedy chceme někomu vysvětlit jinak myšlenku, kterou mají silně zakotvenou, jiným způsobem, musíme udělat to, co se nám samotným nelíbí. Stát se manipulátory.
Anebo ne?
Vsadím se o cokoliv, že jen za poslední týden jste s někým manipulovali. Je toho svět tak přecpaný, že to dělají i malé děti. Ale u nich je to přirozenost. Jako u všech živých tvorů. Je to průhledné, nevinné. Přemlouvání rodičů v obchodě typu: "Já to nepotřebuji, ale mamí, nechtěla bys to ty?"
Když jste chtěli, aby s Vámi někdo šel na disco, do kina, nebo jste chtěli někomu vnutit, co chcete k Vánocům, ale nenápadně, abyste mohli předstírat překvapení...
Možná bychom měli informaci dvakrát přežvýkat, než ji přijmeme. Je to jistější.

PS: Víte, že více jak polovina světových vlád využívá vydírání nebo i mučení a to pokročilého kalibru? A vezměte si, že rozvojové země Vás nemohou psychlogicky zlomit, samotou, nedůvěrou apd. Oni psychologické knížky nemají. Info o mučení a podobných věcech je nám předkládáno velmi často. "Zajatce vydírali. Takovéto způsoby vydírání má více jak polovina světových vlád, strašné..." Třeba v Americe je mučení na vysoké úrovni.

Žvýkejte, žvýkejte, berte.

Tohle byl sakra pesimistický článek, ale dnes mě někdo svojí demencí vytočil do nejvyšších obrátek. Ovcéééé!!!

A ještě pěkná melodie
Je to piano verze Numbu od Linkin Parku. Tahle s krásnou animací. Příště přijdu s něčím optimističtějším, slibuji :-D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist
Jsem proti týrání zvířat.