Innocence...is brilliant...

18. ledna 2012 v 17:25 | Neimh |  Napiš...alespoň jednou za týden!
That innocence is brilliant, I hope that it will stay...
Texty Avril Lavigne jsem měla vždycky ráda kvůli tomu smyslu, nebo jak to nazvat. Máloco je ale tolik k zamyšlení aby se na to dala napsat úvaha do hudebky. (Kde, ksakru, vzali to, že máme napsat úvahu na libovolný text? Já bych věděla...á no nic.)
Vlastně ani nevíme (pokud to nejsou mateřské tiky, což se ale u takových osmi, deseti-letých dětí nedá počítat, co nás na jejich hrách na písečku tolik fascinuje, zatímco píšeme esej do biologie. Anebo někteří ano? Já si to uvědomila časem. Je to jejich bezstarostnost, nevinnost, žádné skryté úmysly za tím, co dělají.
A je skvělé mít takový pocit taky.
Innocence
Více + písnička v celém článku


Je skvělé mít někdy pocit, že můžete létat (to je hodně přenesené, ale poetické, ne?) nic Vás netrápí, netíží Vás termíny, hádky doma, intriky od přátel i od rodiny (nehodící se škrtněte), tedy že nejste postiženi moderně řečeno stresem, ale můžete si hrát, jako ty děti na pískovišti.
Nevinností tady rozhodně nemyslím tu "sexuální" stránku věci, ne, to ani náhodou.
Myslím to, že kamarádky navždy, které jsou vidět na prvních stupních základních škol jsou opravdu ty nejlepší kamarádky, protože nepřemýšlí nad tím, že tajemství kamarádce svěřená dotyčná roztroubí po škole, aby byla víc populární.
Myslím to, že když se díváte nebo čtete o nesmírně naivních postavách, říkáte si "Ta/Ten je ale hlupák/hloupá, tak naivní" a přesto, přesto se na ně nedokážete zlobit. Naopak, ve větší části jsou dokonce Vaše oblíbené. Vemte si Lucinku z Narnie.
Je krásné vidět nevinnost kolem sebe. V jakýchkoli podobách, jelikož i v hodně svízelných situacích to pomáhá vidět svět krásný.
Nejhorší však je, že děti o tu nevinnost připravujeme...příliš brzy. Anebo ji využíváme. Necháme děti vidět ve zprávách krev, vraždy, neslýchají ani tak o pozitivních věcech jako o katastrofách.
Svět je momentálně neuvěřitlně pesimistický, podlý a to, že se veškerá média snaží podpořit to, že je na světě (v naší zemi, kdekoliv jinde) nám ještě dodává "stresu" (já tomu říkám jinak) a proto tyhle malé, naivní duše ještě více kritizujeme než chválíme.
Přičemž víme, že pro jejich duši to není zdravé. Víme, že pak brečí do polštáře. Ale my jsme prostě měli nervy natažené jak struny a co se katastrof týče, proč by neměly děti vidět svět jaký je?
Tak dobrá, řekněme jim ale také, že zatímco ve zprávách mluví o slavné nevěře, spousta párů žije šťastně a spokojeně. Že zatímco jedno letadlo spadlo, tisíce dovezly lidi ke svým známým nebo na zajímavá místa. Nechceme přece, aby si děti myslely, že svět je jen zlý, že ne?
Co se využívání týče, vtloukání myšlenek v raném věku je to nejhorší a nejúčinější vymývání mozků, které si jen dokážu představit. Dítě kolem šesti až osmi let si ještě nemůže udělat vlastná názor na věc a tak jí přijme bez otázek a remcaní. Proč si v zemích s diktaturou lidé nemyslí, že jsou ve špatné situaci? Protože jim bylo v mládí vkládáno do úst, že v jejich zemi je skvěle!
Ale to už zase nechávám padat problémy, které nejsou mé na mojí hlavu. Raději bych měla něco přeložit...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zajímalo by mě...na kolik let mě tipujete?

15-
15-20
20+

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist
Jsem proti týrání zvířat.