Forgetting to breath

16. ledna 2012 v 16:28 | Breannatala |  Napiš...alespoň jednou za týden!
Moje vlastní díla se odkládají na dobu neurčitou. Asi je ještě nechám v šuplíku. Ale pouštím se do svého historicky prvního překladu, jednorázovky, která mě chytla za srdce. Budu vděčná za jakoukoliv kritiku.

Autor: Breannatala
Název: Forgetting to breath
Odkaz na originál: http://www.fanfiction.net/s/3166429/1/Forgetting_to_Breathe

Harry Potter stál před Snapeovou katedrou. Nebyl si ani jistý, proč vlastně. V podstatě, pomyslel si to byla hloupost, ale musel to vědět. Musel vědět, jestli někdo porozumí jeho pocitům a naneštěstí byl Snape jediný, u koho měl nějakou šanci. Všichni ostatní byli příliš vzdáleni jeho problému a zde nezáleželo na tom, jak moc byli zainteresovaní ve válce.

Snape Harryho ignoroval, což mu momentálně vyhovovalo. Vůbec netušil, co mu vlastně řekne, tudíž mu předstírání toho, že je vzduch ani nevadilo. Nebylo to jako v hodině: měl volno a byl si jistý, že Snape též. Harry, jako ostatně poslední dobou často, byl nervózní a zcela spokojen s tím, že musí počkat, než si Snape "všimne" jeho přítomnosti.

Za chvíli se Harry rozhodnul sednout si do první lavice. Mohl sedět, když už musel čekat, až si Snape všimne jeho existence a přestane jej ignorovat (poslední dobou to dělal často). Čím víc přemýšlel tím těžší se stávala představa tohoto rozhovoru.

"Pottere, co chcete?" zeptal se Snape drze, čímž Harryho vytrhl z myšlenek. Harry mu neodpověděl hned, snažil se uspořádat si nejprve myšlenky. "Tedy? Jestli tady budete jen stát, strhnu vám body." Sarkastický bastars, jako vždy, napadlo Harryho. Nejistý, čím začít, řekl Harry to, co mu právě prolétlo hlavou.

"Přestal jste někdy dýchat a potom si uvědomil, že nevíte, jak začít znova?" zeptal se šeptem tak tichým, že si byl jistý, že ho Snape neslyšel. Tedy do té doby než mu odpověděl.

"Pottere, dýchání je automatická funkce vašeho těla. Jediný způsob, jak přestat dýchat je, že vám v tom něco zabrání. Není to něco, co se dá zapomenout."

Harry nevěděl, co říct a tak se jen díval do prázdna. Snape musel vědět, o čem mluvil. Byl na těch schůzích. Také tam schytal nějaké mučící kletby. To byl tak chladný, že to ani nevnímal?

"Jak jste to zvládl? Bolest, neschpnost cokoliv udělat?" zeptal se Harry. Jeho otázky se sbíhaly do slov, která se nadala pochopit, pokud jste nevěděli, na co přesně myslí. Záblesk v profesorových očích mu potvrdil, že to věděl, proto se jeho následující slova nezaryla příliš hluboko.

"Pokud jste skončil s nepochopitelnými otázkami, odejděte nebo Nebelvír brzy přijde o deset bodů," varoval ho Snape, ale Harry na to nedbal.

"Profesore," začal, ale zastavil se. Nevěděl, jak své myslenky zformovat tak, aby to neznělo jako žebrání. "Nemůžu dostat ty obrazy* ze vzpomínek. Snažil jsem se uzavřít svou mysl, vyčistit si hlavu, ale nepomáhá to. Už se mi do hlavy nedostane ani sám Brumbál, ale ono to nezabírá!" zakončil Harry skoro hystericky a povšiml si, že si ho Snape přeměřil od hlavy k patě. Tak a to jsem chtěl být klidný, pomyslel si. Vážně přemýšlel na tím, že vezme nohy na ramena a pokusí se zapomenout na celé to fiasko.

"Možná bychom měli pokračovat v mém kabinetu." ozval se Snape krátce a Harry následoval profesora lektvarů ven z třídy do jeho pracovny. Nebyl zde od toho incidentu s myslánkou v pátém ročníku a byl trochu zdrženlivý, co se týkalo opětovného vstupu. Jestli se něco stane...

Protikladně ke svým pochybám tam vkročil a sednul si na židli, nak kterou ukázal profesor. Také ta přivolala jisté ne zrovna světlé vzpomínky, ale Harry se je snažil potlačit.

"Co jste myslel tím, že 'nevíte, jak ze vzpomínek vymazat obrazy' ? Posílá je Pán zla?" zeptal se Snape stále ještě tvrdě, ale v hlase měl i něco jiného. Starost ne, to určitě ne, ale spíš...obecný zájem. I tak ho překvapilo, že mu o tom Brumbál nic neřekl. Musí snad oplácet informace, kreré mu Snape poskytoval, nebo ne? Věděl, že Brumbál měl přesné informace...tak proč mu nic neřekl?

Harry potřásl hlavou v odpověď.

Ne, nic falešného mi poslat nemůže, nejsem si však jistý tím, zda se o to v poslední době pokoušel.Ne, když spím, něco mě uvězní v mé hlavě a já tomu nemůžu zabránit," brumlal Harry. Ale nezáleželo mu na tom. Bude brumlat a blábolit dál, dokud ho Snape nezastaví. Doteď ho poslouchal.

"Ví o tom ředitel?" chtěl vědět Snape.

"Samozřejmě," řekl Harry a snažil se zadržet zívnutí. Když pomyslel na minulou noc, chtělo se mu spát. Harry věděl, že dnes večer má být "párty" a on nechtěl usnout, protože by to znamenalo, že to celé uvidí skrz Voldemorta a to opravdu nechtěl. I tak by nic podstatného nezjistil, takže bude muset požádat domácí skřítky o galony kávy spolu s množstvím smetany a cukru, protože samotnou chuť kávových zrn nenáviděl. Nic jiného mu proti spánku nepomáhalo a Hermiona veřejně prohlašovala, že je závislý na kávě, tolik jí za poslední dobu vypil. Nepomáhaly ani lektvary.

"Takže...vy vydíte schůze," přidal se Snape a Harry byl za to vděčný. Alespoň někdo neodbíhal pryč od tématu. Harry byl tak unavený, že jeho mysl dělala kolotoče, když se snažil myslet na rovinu.

"Ano, schůze" řekl "A náhodné rozhovory. Není v tom žádná souvislost. Jen když je naštvaný anebo...ano, když je v euforii. A také, když spím."

"Spal jste minulou noc?"

"Ne," odvětil Harry. "Nechtěl jsem," bylo jeho vysvětlení.

"Což by vysvětlovalo, proč jste nedokázal připravit lektvar, který zvládla většina šestých ročníků a vy byste jej zvládl též," mluvil Snape nazaujatě o lektvaru, který dělali dnes jako přípravu na jeden o hodně težší, který měli varábět za dva dny. Alespoň nám nestrhl body, pomyslel si i když mohl být alespoň trochu milý. Harry se při té myšlence skoro rozesmál. Snape? Milý? To ani náhodou.

Navrhuji, abyste šel do nemocničního křídla a pořádně se vyspal: vezměte si volno po zbytek dne. Je málá pravděpodobnost schůze v těchto hodinách," pokračoval Snape a zdálo se, že si vůbec nevšiml Harryho tichého chichotání. Anebo to možná byl důvod, proč Harrymu doporučl spát. Unavený byl dost, to se muselo nechat.

"Ale co s těmi obrazy," nenechal se Harry. "Chci, aby to bylo z mé hlavy venku. Myslánka trochu pomáhá, ale stále si je pamatuji."

"Pottere, s tímhle vám nepomůžu," řekl Snape a odvrátil od něj pohled. "S tím nepomohu ani sám sobě. Budete se s tím muset naučit žít."

"To je sice pěkné, ale vy jste na těch schůzích nebyl Voldemortem," odsekl Harry. "Nebyl jste tím, kdo se smál a mučil. Já jsem se tak cítil."

Snape se na Harryho pořád nezadíval, což Nebelvířana naštvalo.

"Neexistuje alespoň něco, co bych mohl udělat?" zeptal se Harry zoufale.

"Paměťové kouzlo je to jediné, co může pomoci. Nebo terapie," navrhl Snape. "Já bych upřednostňoval terapii, protože paměťové kouzlo může být nebezpečné a o schůzích by se vám zdálo i nadále. Teď navrhuji, abyste odešel. Jděte na ošetřovnu a vezměte si tam lektvar na bezesný spánek nebo jděte na kolej, ale já mám schůzi s ředitelem a nerad bych přišel pozdě." začal Snape skoro mile, ale zakončil to podrážděným vrčením, Harry se tedy rozhodl odejít. Snape má dost velké výkyvy nálad, pomyslel si s krásnou myšlenkou na to, že by Snape měl také jít na terapii. Samozřejmě, když to byl on, kdo ji doporučil, možná už nějakou absolboval.

Cítící se o něco lépe, protože někdo, i když byl značně drzý, pochopil o řem mluvil, zamířil Harry ke dveřím.

"Pottere?" ozval se ještě Snape a Harry se k němu otočil. "Tohle vůbec nic nemění. Ani náhodou. Rozumíte?" Harry přikývl a opustil místnost, přičemž za sebou zavřel dveře. Na poslední chvíli se rozhodl zajít na ošetřovnu za Madame Pomfreyovou. Možná mu poradí.

Ale Snape se mýlil. Něco se změnilo. Opět se cítil, ajko by mohl dýchat. Byl to nádherný pocit, i když musel stále něco dělat s těmi obrazy. Vzpoměl si, ajk dýchat a to bylo jediné, na čem nyní záleželo.

*opravdu jsem nevěděla, jak to přeložit lépe. Nějaký tip?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Catherina Catherina | Web | 16. ledna 2012 v 16:34 | Reagovat

Zeptej se jednorozce na otazky ktere te trapi - mrkni na muj web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
TOPlist
Jsem proti týrání zvířat.